pies w okularach

Chcecie wiedzieć więcej o najlepszym przyjacielu człowieka? Przed Wami dziesięć faktów, które pewnie zaskoczą wielu z Was :) Zapraszamy do lektury!

Fakt 1

Zastanawialiście się kiedykolwiek, dlaczego nos psa jest wilgotny? Jest to niezbędne do ocenienia, z której strony dociera do niego dany zapach.

Fakt 2

Obroże nabijane ćwiekami zostały wynalezione już w starożytnej Grecji. Ich zadaniem było chronienie psich gardeł przed atakami wilków.

Fakt 3

W starożytnych Chinach ostatnią linią obrony cesarza był ukryty w jego rękawie… pekińczyk.

Fakt 4

Psy pracujące szkolone są w taki sposób, aby wiedziały dokładnie, kiedy są na służbie. Kiedy mają na sobie uprząż, wiedzą, że to czas na pracę. Gdy się ją zdejmuje, psy od razu stają się pełne energii i zaczynają się bawić.

Fakt 5

Psy nie przepadają za przytulaniem, a jeżeli zdarza im się to lubić, nie pałają do tego takim entuzjazmem jak ludzie, czy inne ssaki naczelne. Psy traktują bowiem położoną na nich łapę innego zwierzęcia jako przejaw dominacji.

Fakt 6

Psy są w stanie ”zrozumieć” do 250 słów i gestów. Poziom inteligencji przeciętnego psa jest równy temu, który obserwuje się u dwuletnich dzieci.

Fakt 7

Psy posiadają 3 powieki. Trzecia powieka, zwana migotką, ma za zadanie nawilżać i ochraniać oko zwierzęcia.

Fakt 8

Dalmatyńczyki przychodzą na świat kompletnie białe.

Fakt 9

Psy rasy Basenji są jedynymi psami, które praktycznie nie szczekają.

Fakt 10

Psom dużo łatwiej jest zapamiętać komendę słowną, jeżeli towarzyszy jej ruch dłoni – gest.

Jakie jeszcze ciekawostki dodalibyście do listy? :)

Perra
About The Author

There are no comments yet, but you can be the firstLeave a Reply