05 cze 2013

Ania, Mirek i Fado

By There are no tags 0 comments

Okiełznanie kilkudziesięciokilogramowej bomby radości, która wpadając z uśmiechem na pyszczku, przewracała dorosłego mężczyznę nie było łatwym zadaniem, ale Ani i Mirkowi się udało.

Ogromne wyrazy uznania dla Ani, która włożyła ogrom pracy i serca w wyszkolenie swojej czekoladowej pociechy. Dzięki takim kursantom jak Ania praca instruktora staje się czymś wspaniałym. Dzisiaj Fado jest kochanym pieskiem, który mimo swojego młodego wieku, w stopniu bardzo dobrym opanował wszystkie komendy z zakresu posłuszeństwa.

Ania od samego początku bardzo angażowała się w szkolenie swojego pupila i tydzień przed wystawą rozpoczęła przygotowania do debiutu Fada na 42. Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Bytomiu, gdzie mimo dużej konkurencji wraz z Fadem zdobyła srebrny medal.

 

Labrador retriever:

Pierwotnie był użytkowany jako pies myśliwski, aportujący postrzałki, głównie ptaki. Jedną z cech labradora jest umiejętność zapamiętania miejsca upadku kilku postrzelonych ptaków i następnie zaaportowanie jednego po drugim do myśliwego.

Ze względu na umiejętność współpracy z człowiekiem labradory są współcześnie wykorzystywane w różnych dziedzinach, nie związanych z łowiectwem, takich jak:

  • psy ratownicze (gruzowiskowe, lawinowe i do ratownictwa wodnego),
  • przewodnicy ociemniałych
  • psy rodzinne, sprawdzające się także w sportach kynologicznych,
  • psy wykorzystywane w terapii chorych
  • psy policyjne wykorzystywane do wykrywania narkotyków,
  • psy wykorzystywane przez straż pożarną do wykrywania miejsc podpaleń.
  • psy wykorzystywane przez Służbę Celna do wykrywania wyrobów tytoniowych, narkotyków

 

Zachowanie i charakter:

Labrador retriever to rasa psów żywiołowych, skorych do zabawy, także z innymi psami. Stworzone do pracy w wodzie i aportowania potrzebują bezpośredniego kontaktu w pracy z człowiekiem. Dobrze tolerują dzieci i są cierpliwe w kontaktach z nimi

Perra
About The Author

There are no comments yet, but you can be the firstLeave a Reply