26 wrz 2012

Asia i Robert (Maja, Golden Retriever)

By There are no tags 0 comments

Asia, która osobiście podjęła się ułożenia, niewątpliwie bardzo żywej i rozbrykanej Mai, odniosła sukces.  Specjalistyczna wiedza i profesjonalne podejście Asi do szkolenia psów otwierają Jej drogę do wspaniałej przygody jaką jest, życie z psem.

Golden Retriever jest psem myśliwskim. Obecnie najczęściej jest psem towarzyszącym i ze względu na usposobienie – psem rodzinnym. Psy tej rasy są często szkolone na psy towarzyszące niepełnosprawnym, terapeutów, a z uwagi na doskonały węch – jako psy policyjne (wyszukiwanie narkotyków) oraz ratownicze. Sprawdzają się także w psich dyscyplinach sportowych np. agility, obedience.

Zachowanie i charakter

Psy charakteryzują się inteligencją i posłuszeństwem oraz łagodnym charakterem, rzadko szczekają. Golden retrievery są energiczne, wytrzymałe i aktywne. Szybko przywiązują się do właściciela. Towarzyskie potrzebują bliskiego kontaktu z członkami rodziny, dobrze tolerują inne zwierzęta w domostwie. Ze względu na swój karny i łagodny charakter, sprawdzają się jako towarzysze osób starszych i dzieci. Nazwa psa nawiązuje do doskonałych umiejętności aportowania: golden retriever w wolnym tłumaczeniu oznacza „złoty aporter”.

Perra
About The Author

There are no comments yet, but you can be the firstLeave a Reply