„We wrześniu tego roku zaczęłyśmy razem z mamą i naszymi psami – mieszańcem beagle’a i foxterriera Raksą i czteromiesięcznym nowofundlandem Bronem – uczęszczać na kurs z zakresu posłuszeństwa w Centrum Szkolenia Psów Perra. Raksa przez długi czas utrwalała złe przyzwyczajenia odnośnie chodzenia na smyczy – mimo ciągłych korekcji, kuszenia smakołykami bardzo ciągnęła podążając za przeróżnymi zapachami, które, zważywszy na jej silny instynkt łowiecki, były zawsze na pierwszym miejscu. Pani Kasia skierowała nas w kierunku pracy nad motywacją, co dało niesamowite efekty. Raksa zaczęła nie tylko zwracać uwagę na przewodnika podczas spaceru, ale także z wielką radością pracuje nawet w dużym rozproszeniu.  Zajęcia w CSP Perra uświadomiły mi, że nie chcę walczyć z  instynktem łowieckim o mojego psa, a raczej odpowiednio go przekierować. Dalej z Raksą planuje pójść w kierunku tropienia sportowego, mantrailingu.

Spotkania z panią Kasią odbywały się zawsze w miłej atmosferze i wygodnym dla nas terminie oraz miejscu.  Nawet w te cięższe dni, kiedy Raksa przejawiała niemalże zero motywacji do jakiejkolwiek pracy, pani Kasia nie dawała za wygraną i cierpliwie prowadziła zajęcia starając się pobudzać motywację psa, co dało szybkie efekty i te „cięższe dni” są teraz raczej rzadkością.

Katarzyna Mansel to osoba bardzo przyjacielska zarówno w stosunku do ludzi jak i do psów, pewna siebie, komunikatywna i dynamiczna. Spotkania z nią motywują do częstej pracy z psem, a sama instruktorka zaraża swoją pasją i pozytywną energią.

Mimo wcześniejszego podejmowania kursów posłuszeństwa w innych szkołach, dopiero w Centrum Szkolenia Psów Perra poczułam, że jesteśmy we właściwych rękach. Szkolenie przebiegało w sposób bardzo czytelny i uporządkowany. Oczywiście nie zabrakło także kreatywności i metod dobranych indywidualnie do psa oraz oryginalnych, bardzo pomocnych porad. Zgodnie z wszystkim co powyższe, serdecznie polecam szkolenie w CSP Perra pod okiem Katarzyny Mansel.”

– Olga Korusiewicz

Perra
About The Author

There are no comments yet, but you can be the firstLeave a Reply