15 mar 2017

Paulina, Łukasz i Maniek

By There are no tags 0 comments

„FanPage CSP PERRA na Facebooku miałam polubiony długo przed tym jak zdecydowaliśmy się na psa. Byłam pełna podziwu dla trenerów, którzy wyprowadzali psiaki z różnych zachowań i patrząc na przeróżne filmiki i ich opisy zawsze chciałam aby mój pies również tak umiał i chciał pracować.

Kiedy nadszedł dzień, kiedy Maniek pojawił się z nami od razu wiedzieliśmy, że trzeba będzie rozpocząć z Nim szkolenie, nie ze względu na problemy behawioralne (które w sumie ciężko stwierdzić w wieku 8 tygodni) tylko ze względu na przyszłość, w której Maniek może ważyć powyżej 50kg a ja chciałam obyć się bez kontuzji barków bądź częstych wizyt u dentysty z powodu wybitych zębów :)

Pojawiliśmy się na konsultacjach u Kasi i nie ukrywam – od razu wiedzieliśmy, że jest to odpowiednia osoba, w odpowiednim miejscu :) Poświęciła nam więcej niż godzinę (bo spotkały się 2 gaduły) i cierpliwie odpowiedziała na każde nurtujące nas pytanie. Szybko zdecydowaliśmy się na 12 spotkań, które były najlepszą decyzją :) Uważam, że lepiej nie mogliśmy trafić – Kasia to BAAARDZO zaangażowana w swoją pracę osoba, z ogromną miłością do zwierząt, cierpliwością do przewodników i ich wielu pytań. Po pierwszym spotkaniu wiedziałam, że to szkolenie bardziej dla mnie i Łukasza niż dla Mańka. Kasia pokazywała nam jak pracować z psem, aby on chciał pracować z nami, co zrobić, żebyśmy byli dla niego bardziej „atrakcyjni” niż inne psy bądź inni ludzie, jak się z Nim bawić aby nagradzał się zabawą z nami a nie zabawką rzuconą w dal (na tak wczesnym etapie jego życia). Z każdym spotkaniem mieliśmy większą wiedzę, na temat zachowań psów i tego jak niwelować to, co nam nie odpowiada (m.in. podejmowanie jedzenia z ziemi bądź od innych osób, podchodzenie do innych osób i psów) a jak utrwalić to, co chcemy aby zostało (czyli komenda „do mnie”, „równaj”, „zostań”, „zostaw”). Dzięki temu Maniek ma prawie 4 miesiące a – jak na szczeniaka – jest bardzo ułożony, chętny do pracy z nami, posłuszny. W domu odpoczywa i często daje odpocząć a na spacerach robi to, co powinien, czyli poznaje świat razem z nami, szkolimy się, bawimy :) Kasia to mega sympatyczna osoba, zarażająca swoją otwartością i zaangażowaniem, swoją wiedzę przekazywała bardzo zrozumiale i rzetelnie, przez co my mogliśmy w domu i na spacerach odzwierciedlać to co robiliśmy na treningach. Kasię i Centrum Szkolenia Psów PERRA śmiało mogę polecić każdemu, kto zastanawia nad szkoleniem swojego psiaka :) Każdy kto zna Kasie zrozumie o co chodzi, ale – nic dodać, nic ująć – SUUUUUPER KASIA :))))) DZIĘKUJEMY i do zobaczenia :) ❤ ”

– Paulina, Łukasz i Maniek

Perra
About The Author

There are no comments yet, but you can be the firstLeave a Reply